Faaliyet Alanlarımız


Şirketimiz esas olarak otomotiv ve tekstil sektörlerine hizmet vermektedir. Uzun yıllardır iş ortaklığı yaptığı müşterilerine butik hizmet sunarak müşteri memnuniyetini esas alan bir anlayış izler.

Öncelikle çalıştığımız ülkeler Fransa, İtalya, Almanya, Avusturya, İngiltere ve İspanya’dır. Özellikle son yıllarda üretimin Doğu Avrupa’ya kayması ile de Romanya ve Bulgaristan hatlarımız da ağırlık kazanmıştır.

Farklarımız
  • Koşulsuz müşteri memnuniyeti
  • Değişken taleplere esnek çözümler
  • Müşteri odaklı dönüşümü sağlayan tam zamanında teslim disiplini
  • Üretken, yenilikçi, eğitimli takım ruhu
  • Tecrübe ile hızlı, güvenilir ve ekonomik çözümler
  • Yüksek hacimli araçlar ile hizmet
  • Organizasyonel işleyişte ileri teknoloji kullanımı
  • Uydu takip sistemi ile internet üzerinden müşterilerimize özel araç takip hizmeti

Müşterilerine verdiği hizmeti en üst seviyeye çıkarmak için altyapı yatırımlarına önem veren Tur Transit, araçlarda bulunan uydu takip sistemi ile tüm araçlarını 24 saat takip edebilmekte ve müşterilerin talep ettiği bilgileri müşterilerine anlık olarak internet üzerinden sunabilmektedir. Aynı zamanda depolarında yer alan depo görüntüleme sistemi ile de müşteri memnuniyetini üst seviyeye taşımakta ve verimliliği artırmaktadır.

Çalışanlarının verimliliğini artırmak amacı ile de bilişim yatırımlarını desteklemiş ve ERP çözümü olan Siber Yazılım sistemini kullanmaya başlayarak maliyet, operasyon ve tüm dokümantasyonları tek bir çatı altında toplamakta, dolayısıyla sistemini izlenebilir hale getirmektedir. Bu sistem aynı zamanda geriye dönük müşteri raporlaması ve arşiv taraması için de firmaya artı sağlamaktadır.

Sahip olduğu ISO 9001, ISO 14001, OHSAS ISO 18001 ve ISO 27001 belgesi ile kalite standartlarına verdiği önemi gösteren Tur Transit, bu sayede lojistik süreçlerini daha verimli ve etkin hale getirmektedir.

Teknolojik Çözümler


Araç Takip Sistemi :

Filomuzda bulunan tüm öz mal araçlarımızda GPS ve GPRS teknolojileriyle işleyen Araç Takip Sistemi bulunmaktadır. Operasyon verimliliği ve güvenliği sağlayan Araç Takip Sistemi müşterilerimiz tarafından mallarının konumlarını görüntülemek amacıyla kullanılabilmektedir.

Isı Takip Sistemi :

Frigo araçlarımızın tümünde yer alan ısı takip sistemi ile müşterilerimiz internet üzerinden araçlardaki ısının kontrolünü yapabilmektedir.

Depo Görüntüleme Sistemi:

Antrepo ve depolarımızda 24 saat internet kanalı ile izlenebilen kamera sistemi mevcuttur. Müşterilerimiz bulundukları yerden depo hareketlerini takip edebilmektedir.Sektörler – Örnek Uygulamalarımız


TEKSTİL

Çeşitliliğin ve değişimin sık görüldüğü ve yüksek kalite standartlarında hızlı çözümler gerektiren bu sektöre 100 adetlik askılı filo ile uluslarası platformda hizmet vermektedir.

OTOMOTİV

Tam zamanında teslim (Just In Time) hizmeti sunarak Türkiye’nin önde gelen otomotiv üreticilerine üretim planlarını destekleyen ve satış sonrası müşteri memnuniyetlerini artıran hizmetler sunmaktadır. Aynı zamanda Bursa Organize Sanayi Bölgesi, Gölcük ve Kurtköy’de yer alan açık ve kapalı alan depolarımızda her türlü araç ve bunlara ait yedek parçaların depolanma ve gümrük hizmetlerini yürütmektedir.

GIDA

Hızın ve hijyenin büyük önem taşıdığı gıda sektörüne frigo römorklardan oluşan filo ile sistemli, zamanında ve maliyeti düşük hizmetler sunmaktadır.

AGIR NAKLIYE ve PROJE TAŞIMACILIGI

Uluslararası ve ulusal arenada uzun yıllardır gabari dışı ve ağır malzemeleri taşıyarak önemli altyapı ve üstyapı projelerine imza atmakta ve proje taşımalarını bir gelenek haline getirmektedir.