Tarihçe


1980 yılında İstanbul'da kurulan Turtransit Uluslararası Nakliyat ve Ticaret Koll. Şti. şirketi yabancı uyruklu firmaların hâkimiyetindeki taşımacılık sektörüne giriş yaparak ülke ekonomisindeki döviz çıktısına, tersi işlem yaratarak fayda sağlamaya başlamıştır.

1990 yılında
Kerme Uluslararası Nakliyat ve Antrepo İşletmeciliği A.Ş. şirketi ile birleşerek filo sayısını ve müşteri kapasitesini arttıran Tur Transit, karayolu taşımacılığı hizmetinin yanı sıra denizyolu ve hava taşımacılığı hizmetine de başlamıştır.

2008 yılında Bursa’da kurulan Tur Transit Lojistik A.Ş. grup şirketlerine katılmıştır. Böylece şirket bünyesinde antrepo, gümrükleme ve tedarik zinciri yönetimi faaliyetleri başlamıştır.

2011 yılında Romanya’da Tur Transit SRL firması Romen plakalı çekici ve dorselerle hizmet vermeye başlamıştır.

2012 yılında Gölcük'te depolama ve lojistik hizmetleri için bir depo faaliyete geçirmiştir.

2016 yılında Gemlik'te lojistik hizmetleri için bir ofis faaliyete geçirmiştir.

35 senelik büyüme sürecinde insan kaynağına yatırım önceliği vererek "Taşımacılık" ve "Lojistik" alanlarında yarattığı üstün müşteri memnuniyeti sayesinde;

  • Araç filosunu çeşitlendirmişdir (150 adet çekici, 100 adet Askılı,180 adet tenteli araç ve farklı sektörlerdeki hizmet ürettiği firmaların talepleri üzerine, 10 adet soğutuculu , 10 adet rulo taşıma, 25 adet açık, 5 adet lowbed, 25 adet toplama ve dağıtım aracı, Romanya’da kurulu Şirkteki bünyesindeki 35 adet tır)
  • Depo, antrepo yatırımları yapmıştır (Bursa ve Gölcükte Genel antrepo, depolama, İstanbul’da depolama hizmetleri)
  • Hem yurtiçi hem yurtdışı ofis ve depolarla hizmet ağını genişletmiştir.(İstanbul, Bursa, Gölcük, Gemlik, Bükreş, Trieste, Toulon Ofisleri)
  • Yetişmiş, eğitimli ve konusunda tecrübe sahibi olan 400 personel sayısına ulaşmıştır.
Şirketleri ile uluslararası ve ulusal arenada hizmet kabiliyetlerini ‘ Global ve Entegre Lojistik ‘ haline getirmiş, lojistik şirket seçimi kriterlerinin tamamı yerine getirerek, seçim kriterleriyle öncelikli firma oluştur.

Turtransit Uluslararası Nakliyat ve Ticaret Koll. Şti,

Kerme Uluslararası Nakliyat ve Antrepo İşletmeciliği A.Ş.

Turtransit Lojistik Hizmetleri A.Ş.

Turtransit SRL